Ranking modułów fotowoltaicznych 2020

PVEL's 2020 Top Performers
23 maja 2022 przez
Daniel Kowalczyk
| Brak komentarzy na ten moment

Ranking modułów fotowoltaicznych 2020

PVEL's 2020 Top Performers

Karta wyników niezawodności modułów fotowoltaicznych, obecnie szósta edycja, klasyfikuje dostępne na rynku moduły PV według ich wydajności w programie kwalifikacji produktów PV Evolution Labs (PQP), kompleksowym, rygorystycznym systemie testów, który ocenia niezawodność i wydajność modułów PV.

 

Na wstępie należy wyjaśnić, że kompilując analizę rankingów najlepszych wykonawców PVEL w 2020 r. na podstawie historycznych czterech kluczowych systemów testowania niezawodności modułów, firma PVEL powtórzyła, że ​​nie wszyscy producenci modułów PV podejmujący się realizacji karty wyników są zobowiązani do upublicznienia wyników testów. Jako, że niektórzy producenci nie mają się czym chwalić, publikujemy za nich.

Poniższy wykres przedstawia zestawienie 22 producentów modułów fotowoltaicznych, którzy pomyślnie osiągnęli status Najlepszego wykonawcy dla dowolnej liczby modułów przetestowanych w dowolnym z historycznych systemów testowania niezawodności modułów w Karcie wyników niezawodności modułów 2020, które zostały upublicznione, ale mogły również nie zostać ukończone wszystkie testy, gdy PVEL opublikował raport. Zasadniczo ten wykres to tylko całkowita liczba rankingów Top Performer, które firma osiągnęła w karcie wyników 2020, niezależnie od liczby modułów, które zostały przetestowane przez dowolnego producenta modułów.

ranking paneli fotowoltaicznych 2020

This chart is just the total number of Top Performer rankings a company achieved in the 2020 scorecard, regardless of the number of modules entered the testing by any given module manufacturer. Image: PV Tech

W poniższej tabeli przedstawiono ranking producentów według łącznej liczby nagród za najlepsze wyniki. Wyszcególniono także liczbę różnych przetestowanych modułów od tych producentów, które miały wpływ na łączną liczbę poszczególnych producentów.

ranking paneli fotowoltaicznych

Top Performers including the number of PV modules tested. Image: PV Tech


Możemy zauważyć, że dwóch pierwszych wymienionych producentów, Astroenergy i LONGi Solar, uzyskało największą liczbę nagród Top Performer z kontrastującą liczbą przetestowanych modułów.

Jednak na dalszych miejscach w rankingach nagrody Top Performer producentów fotowoltaicznych w połączeniu z liczbą różnych modułów otrzymujących nagrody, są bardziej jednolite. Wskazuje to, że niektóre firmy osiągają lepsze wyniki niż inne z perspektywy osiągnięcia statusu Najlepszego Wykonawcy we wszystkich czterech historycznych trybach testowania, czasami tylko dla jednego modułu, ale także dla kilku różnych modułów.

Jednym z przykładów producenta PV, który osiągnął status Top Performer we wszystkich czterech historycznych reżimach testowych z tylko jednym modułem, jest REC Group. Przykładem producenta PV osiągającego status Top Performer we wszystkich czterech historycznych reżimach testowych z więcej niż jednym modułem jest Silfab.

Chociaż jest to trudne do wykrycia, w powyższej połączonej tabeli, wyodrębnienie wszystkich producentów PV, którzy osiągnęli status Top Performer we wszystkich czterech historycznych reżimach testowych, niezależnie od liczby różnych testowanych modułów, zapewnia elitarną grupę (patrz tabela poniżej) najlepszych wykonawców z karty wyników 2020.

There were four manufacturers that achieved this position in the 2020 Scorecard. One more than last year. Image: PV Tech

There were four manufacturers that achieved this position in the 2020 Scorecard. One more than last year. Image: PV Tech

Jak wspomniano wcześniej, REC Group jest reprezentowana w tej elitarnej grupie dzięki modułowi „TWIN PEAKS 2”(na wypadek gdyby ludzie nie byli zbyt zaznajomieni z systemem numeracji części modułów) opartemu na monokrystalicznych ogniwach PERC,

Moduł HiMO 1 firmy LONGi Solar, który jest modułem mono PERC, znajduje się również na liście, ponieważ uzyskał status Top Performer we wszystkich czterech historycznych reżimach testowych.

Silfab, producent paneli fotowoltaicznych z Ameryki Północnej, osiągnął wyniki znacznie powyżej swojej wagi produkcyjnej (zdolności produkcyjnej) dzięki dwóm modułom mono na bazie PERC, które osiągnęły status Top Performer we wszystkich czterech historycznych testach.

Wreszcie mamy chińską firmę Astronergy, która miała cztery moduły z sześciu różnych produktów, które otrzymały status Najlepszego Wykonawcy we wszystkich czterech historycznych reżimach testowych. Te elitarne moduły Top Performer obejmują Astronergy Astro Twins half-cut mono PERC, pół-modułową ofertę produktów. Firma była również jednym z nielicznych producentów, którzy osiągnęli status Top Performer w nowej analizie wydajności PAN. W związku z tym Astronergy postawiła poprzeczkę bardzo wysoko na przyszły rok.

Rzeczywiście, PVEL wskazał, że w testach karty wyników w 2020 r. kilka testów, w szczególności DML, mogło być najtrudniejszym testem do osiągnięcia statusu najlepszego wykonawcy, ale było kilka modułów producentów PV, które były bardzo bliskie zasadzie odchylenia 2%. Rezultaty te potwierdzają również badania laboratorium CTC.

Ranking paneli fotowoltaicznych pokazuje pozycję Astronergy

Mijający powoli, 2020 rok był trudny dla całej gospodarki, w tym producentów instalacji fotowoltaicznych. Ranking paneli fotowoltaicznych jest jednak bardzo dobrym odwzorowaniem sytuacji na rynku i informacją dla konsumentów, z jakich paneli najlepiej korzystać. Daje nam obraz jakości, ale też ceny kolejnych instalacji.

Podsumowując informacje, które posiadamy, z całą odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że instalacje renomowanej już firmy Astronergy zostały docenione nie tylko przez użytkowników, ale również przez ekspertów. Jednoznacznie ukazuje to ranking paneli fotowoltaicznych. Przedsiębiorstwo produkcyjne tych paneli z pewnością będzie się jeszcze rozwijać, co korzystnie wpłynie na sprzedaż i kolejne awanse w rankingu.

Jak widzicie, ranking paneli fotowoltaicznych udowadnia, że w Astronergy warto inwestować. Nasza firma zajmuje się kompleksowym przygotowaniem instalacji od tego producenta. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Daniel Kowalczyk 23 maja 2022
Udostępnij ten artykuł
Znaczniki
Archiwizuj
Zaloguj się by zostawić komentarz