79% oszczędności - nowy rekord

audyt usługi dystrybucji energii elektrycznej
13 grudnia 2018 przez
Daniel Kowalczyk
| Brak komentarzy na ten moment

W mojej wieloletniej karierze i po wielu przeprowadzonych audytach myślałem, że mnie już nic nie zaskoczy. Az tu dzisiaj niespodzianka - mój nowy osobisty rekord optymalizacyjny - 78,90%. Może kwota nie powala ale procenty nawet na mnie zrobiły wrażenie! To prawie tyle co nasi sprzedawcy podnieśli ceny energii w 2018 roku - tylko że na odwrót :). Można było "pójść po bandzie" i uzyskać 80,30% ale nie ma co przesadzać. Medali za to nikt nie rozdaje.

Ci, co się na rzeczy znają pewnie od razu wyłapią (?), że być może trzeba będzie w wymienić zabezpieczenia. Być może ale to tajemnica handlowa :)

Tym króciutkim wpisem chciałem jeszcze raz uświadomić wszystkim przedsiębiorcom, że naprawdę WARTO poświęcić kilka złotych żeby ktoś, kto się na tym zna, w kilka godzin znalazł dla niego kilkanaście tysięcy oszczędności rocznie. Prawie ZAWSZE jest na dystrybucji coś do optymalizowania - a ZAWSZE u tych którzy wcześniej nic z dystrybucją nie robili.

Dwa tygodnie temu w ciągu pół godziny znalazłem dużej firmie 300 tys oszczędności (na jednym PPE) rocznie, bez inwestowania przez nich złotówki. Analizą faktur zajmował się "zakupowiec" i o ile o sprzedaży energii miał jako takie pojęcie to o dystrybucji już żadnego ("przecież.jest monopol i nic się nie da zrobić") Ciekawe ja się czuł Dyrektor Finansowy, który uświadomił sobie że miałby do dyspozycji przez okres 5 wcześniejszych lat dodatkowo 1,5 mln złotych na inwestycje w cokolwiek np. OZE która wygenerowała by dodatkowe oszczędności na poziomie dodatkowych kilkuset tysięcy.

A więc cytując mało popularny miesięcznik (lub tygodnik) - PRZEBUDŹCIE SIĘ!


 


Analiza parametrów usługi dystrybucji energii elektrycznej.

Nie oddawaj tak łatwo OSD twoich pieniędzy, na które tak ciężko pracujesz!!

Daniel Kowalczyk 13 grudnia 2018
Udostępnij ten artykuł
Znaczniki
Archiwizuj
Zaloguj się by zostawić komentarz