Magazynowanie energii

Wraz z rosnącym zainteresowaniem energią odnawialną, magazynowanie energii staje się coraz ważniejszym elementem efektywnego wykorzystania instalacji fotowoltaicznych. Pozwól nam przybliżyć Ci tę fascynującą technologię i zapoznać się z jej korzyściami.

Niezależność energetyczna
Pełna kontrola, bez zależności od sieci.
Bezpieczne zasilanie
Stała dostępność energii, bez przestojów.
Oszczędność i efektywność
Wyższa efektywność, niższe rachunki.
Zrównoważony rozwój
Ekologia, ochrona środowiska, energia odnawialna.
Sklep

MAGAZYNOWANIE ENERGII

Wykorzystaj zmagazynowaną energię gdy jest ona najdroższa lub najbardziej potrzebna

Niezależnie od tego, czy w małych czy średnich firmach, supermarketach czy obiektach rolniczych, maksymalne obciążenia są problemem dla każdej firmy. Jeśli zużycie energii przekroczy ilość uzgodnioną z przedsiębiorstwem elektroenergetycznym, może to prowadzić do wzrostu opłat za dostarczaną energię - często przez cały rok. Dla wielu odbiorców energii problemem są również kary za ponad umowne 

  Korzyści z magazynowania energii

Wydajny i optymalnie dobrany system akumulatorów może pomóc uniknąć zakupu energii w drogich szczytach obciążeniowych, umożliwiając tymczasowe przechowywanie energii słonecznej i korzystanie z niej, gdy jest to potrzebne.

Oprócz korzyści w zarządzaniu obciążeniami w szczytach poboru, możesz dodatkowo dostarczać działającym maszynom energię słoneczną, nawet wtedy gdy słońce nie świeci, co z kolei zmniejsza ilość energii, którą musisz kupić . Oznacza to, że zwiększysz udział własnej energii w miksie energetycznym Twojej firmy - jest to najbardziej opłacalne wykorzystanie energii słonecznej.

OSZCZĘDNOŚĆ

ograniczenie kosztów nawet do 40%

ELEKTROMOBILNOŚĆ

Doskonałe źródło energii do ładowania samochodów elektrycznych - szczególnie w nocy

OPTYMALIZACJA

Zoptymalizowane wykorzystanie taryf dostaw energii opartych na czasie i wydajności

EFEKTYWNOŚĆ

Zwiększ zużycie własne energii słonecznej: najbardziej opłacalne wykorzystanie

ZARZĄDZANIE MOCĄ

Ogranicz szczytowe obciążenia wykorzystując energię słoneczną wtedy kiedy najbardziej potrzebujesz

STOPNIE ZASILANIA

Brak ograniczeń poboru energii w przypadku wprowadzenia przez OSD ograniczeń

Otrzymaj Dofinansowanie na magazyny energii  i Inwestuj w Przyszłość - Skorzystaj z naszej pomocy!

Zachęcamy do kontaktu z nami już dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat dostępnych dofinansowań na magazyny energii i inwestycji w energię odnawialną.

Magazynowanie energii

Magazynowanie energii z fotowoltaiki zyskuje na popularności zarówno wśród właścicieli domów, jak i w sektorze biznesowym oraz rolniczym. Nowoczesne technologie, takie jak domowe magazyny energii, akumulatory do magazynowania energii, oferują efektywne wykorzystanie energii słonecznej.


Jak magazynować energię włoneczną w różnych sektorach?

Magazynowanie energii elektrycznej z ogniw fotowoltaicznych umożliwia gromadzenie nadmiaru energii wyprodukowanej w ciągu dnia. Jest to kluczowe zarówno dla domów, jak i dla firm, rolników oraz spółdzielni mieszkaniowych, pozwalając na wykorzystanie energii w okresach mniejszego nasłonecznienia.

ODKRYJ

 Domowe i biznesowe magazyny energii 

Domowe magazyny energii są idealne dla gospodarstw domowych, podczas gdy większe systemy magazynujące są stosowane w firmach i gospodarstwach rolnych. Różne rodzaje magazynów energii, w tym baterie do magazynowania energii, zapewniają elastyczność i niezależność energetyczną.

Schemat instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii

Zrozumienie schematu instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii jest istotne dla optymalizacji wykorzystania zgromadzonej energii. Dla firm i rolników, systemy te mogą być bardziej złożone i wymagać indywidualnego projektowania.

Kontakt

Magazyn energii, zwany również systemem magazynowania energii, to urządzenie lub instalacja, która umożliwia gromadzenie i przechowywanie energii elektrycznej w celu jej późniejszego wykorzystania. Jest to szczególnie przydatne w przypadku energii odnawialnej, takiej jak energia słoneczna lub wiatrowa, która może być niestabilna i dostępna w różnych chwilach. Magazyn energii może przechowywać nadwyżki energii w okresach, gdy jest jej nadmiar, a następnie dostarczać ją do sieci lub użytkownikowi wtedy, gdy jest potrzebna, na przykład w czasie szczytowego zapotrzebowania lub w nocy, gdy źródła odnawialne nie działają. To przyczynia się do bardziej efektywnego i zrównoważonego wykorzystania energii.

Magazyn energii o mniejszej pojemności (np. do domu) 5 kWh kosztuje około 20 000 zł.

Magazyny energii średniej wielkości, o pojemności 10 kWh, kosztują od 25 000 do 33 000 zł.

Magazyny energii w systemie net bilingu mogą stać się jednym z najbardziej opłacalnych sposobów na zwiększenie autokonsumpcji. Dzięki magazynom energii nadwyżki energii, zamiast być sprzedane po niższym kursie, będą magazynowane i mogą zostać wykorzystane na własne potrzeby w godzinach, kiedy ceny energii są najdroższe.

Jeśli źródłem jest instalacja fotowoltaiczna o mocy 10 kW, magazyn energii o pojemności 10 kWh można naładować w ciągu jednej godziny pełnego nasłonecznienia. W praktyce jednak, ze względu na zmienne warunki pogodowe i inne czynniki, takie jak efektywność paneli słonecznych, może to zająć kilka godzin.

Żywotność magazynów energii wynosi ok.15 lat lub około 6000 pełnych cykli

Tak! Magazynowanie energii pozwala na zmniejszenie szczytowego zapotrzebowania i mniejszy pobór energii z sieci, a w przypadku przerw w dostawie energii możemy skorzystać z instalacji PV i magazynu energii jako źródła zasilania naszej nieruchomości.

Tak! Magazyn energii zapewnia zasilanie awaryjne, przez co prąd będzie w domu nawet wtedy, gdy wystąpiła awaria w sieci energetycznej.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił nabór wniosków do Programu „Mój Prąd” 4.0.  Dotacja z NFOŚiGW może wynieść nawet 20,5 tys. zł, przy intensywności dofinansowania dla każdego z elementów do 50% kosztów kwalifikowanych.

Dynamiczny fragment zostanie wyświetlony tutaj... Ten komunikat jest wyświetlany, ponieważ nie podano filtru i szablonu do użycia.