MÓJ PRĄD 4.0

nowe, wyższe dofinansowanie w programie Mój Prąd 4.0
19 stycznia 2023 przez
Daniel Kowalczyk
| Brak komentarzy na ten moment

W związku z sytuacją gospodarczą, wysoką inflacją, kryzysem energetycznym w Europie, zostanie zwiększone dofinansowanie w ramach Programu Mój Prąd 

Mój Prąd przed zmi​anami 

Przypomnijmy, że według obecnych założeń maksymalne dofinansowanie na mikroinstalacje wraz z magazynami energii może sięgnąć nawet 20 500 zł. Dla nowych prosumentów wchodzących w system net-billingu do samej instalacji fotowoltaicznej przewidziano dofinansowanie w wysokości maks. 4 000 zł. W przypadku, gdy prosument zdecyduje się na dodatkowe inwestycje zwiększające auto konsumpcję, dofinansowanie do fotowoltaiki może wynieść 5 000 zł. Oprócz tego można uzyskać środki w wysokości do 5 000 zł na magazyn ciepła lub 7 500 zł na magazyn energii elektrycznej.

Dodatkowe 3 000 zł można otrzymać przy zainstalowaniu systemów HEMS/EMS, ale tylko pod warunkiem zakupu magazynu energii elektrycznej bądź ciepła. Tak jak w poprzednich edycjach programu, kwoty dofinansowania nie mogą przekraczać 50 proc. poniesionych kosztów. Jeśli prosument otrzymał już dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną, ale zakłada rozbudowę systemu o wymienione elementy i przechodzi na net-billing, również może liczyć na wsparcie finansowe. W takiej sytuacji dodatkowa dotacja na instalację fotowoltaiczną wynosi 2 000 zł.

Mój Prąd 4 po zmianach (MP 4.1)


• W przypadku zgłoszenia do dofinansowania tylko mikroinstalacji PV – kwota dofinansowania wyniesie do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 6 tys. zł;

• W przypadku zgłoszenia do dofinansowania mikroinstalacji PV wraz z magazynem energii lub magazynem ciepła dofinansowanie wyniesie:
dla mikroinstalacji do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 7000 zł;
dla magazynu energii do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 16000 zł;

Dofinansowanie do magazynów ciepła oraz systemu HEMS/EMS nie ulega zmianie i wynosi 3000 zł

WAŻNE!

ZMIANA POZIOMU DOFINANSOWANIA - od dnia 15.12.2022 r.
Wnioskodawcy którzy otrzymali już wypłatę dofinansowania w ramach MP4 w poprzedniej wysokości nie będą musieli składać nowego wniosku.

Dla wniosków, które otrzymały już dofinansowanie, koszty kwalifikowane zostaną ponownie przeliczone względem nowego poziomu dofinansowania i jeżeli przysługiwać będzie zwiększony poziom dofinansowania wypłacona zostanie różnica pomiędzy otrzymaną dotacją a dotacją jaką otrzymałby Wnioskodawca po zmianie poziomu dofinansowania.

Źródło mojprad.gov.pl

On the Ear

Bluetooth Headset

Vestibulum id laoreet sapien. Aliquam porttitor neque ut urna efficitur, eget tincidunt diam convallis. Vestibulum molestie nunc consectetur cursus tincidunt. Aenean interdum justo a tellus condimentum gravida.

24x7 customer support

Cash on delivery

30 days replacement

Fast delivery

12k+ happy customers

100% secure payment

Quality products

Easy returns

Shop Now
New Arrivals

Spring Collections

Vestibulum id laoreet sapien. Aliquam porttitor neque ut urna efficitur, eget tincidunt diam convallis.
interdum justo a tellus condimentum gretur cursus tincidunt. Aenean interdum justo a tellus condimentum gravida.
cursus id laoreet sapien. Aliquam porttitor neque ut urna efficitur, eget tincidunt diam convallis.
tellus justo a tellus condimentum gretur cursus tincidunt. Aenean interdum justo a tellus condimentum gravida.

Info Block Image 01
Info Block Image 02
Info Block Image 03
Daniel Kowalczyk 19 stycznia 2023
Udostępnij ten artykuł
Archiwizuj
Zaloguj się by zostawić komentarz