Fałszywe moduły fotowoltaiczne: Co powinieneś wiedzieć?

uwaga na podrabiane moduły fotowoltaiczne
26 czerwca 2023 przez
Daniel Kowalczyk
| Brak komentarzy na ten moment

Wraz z rosnącym zainteresowaniem czystą energią, coraz więcej osób decyduje się na instalację paneli fotowoltaicznych na swoich dachach. Jednak, wraz z tym wzrostem popularności, pojawiły się również fałszywe moduły fotowoltaiczne, które mogą stanowić zagrożenie dla użytkowników. W tym artykule dowiesz się, jak rozpoznać fałszywe panele i jak uniknąć niebezpieczeństwa.

Co to są fałszywe moduły fotowoltaiczne?

Fałszywe moduły fotowoltaiczne to panele, które są sprzedawane jako oryginalne, ale w rzeczywistości są podróbkami. Często są one produkowane w Chinach i sprzedawane po niższych cenach, co przyciąga klientów. Jednak, jakość tych paneli jest znacznie gorsza niż oryginalnych, co może prowadzić do awarii lub nawet pożaru.

Jak rozpoznać fałszywe panele?

Jednym z najważniejszych sposobów na rozpoznanie fałszywych paneli jest sprawdzenie certyfikatów i dokumentów potwierdzających jakość i bezpieczeństwo produktu. Oryginalne panele powinny posiadać certyfikaty zgodności z normami bezpieczeństwa i jakości, takimi jak CE czy TÜV. Ponadto, warto również zwrócić uwagę na markę i producenta paneli. Jeśli nie są one znane lub nie mają dobrego renomy, istnieje ryzyko, że są to fałszywe produkty.

Dlaczego fałszywe moduły są niebezpieczne?

Fałszywe moduły fotowoltaiczne są niebezpieczne dla użytkowników z kilku powodów. Po pierwsze, jakość tych paneli jest znacznie gorsza niż oryginalnych, co może prowadzić do awarii lub uszkodzenia całej instalacji. Po drugie, fałszywe panele mogą nie spełniać norm bezpieczeństwa, co może prowadzić do pożaru lub porażenia prądem. Wreszcie, fałszywe moduły mogą nie być objęte gwarancją, co oznacza, że w przypadku awarii, użytkownik będzie musiał ponieść koszty naprawy lub wymiany.

Jak uniknąć fałszywych paneli?

Aby uniknąć fałszywych modułów fotowoltaicznych, warto kupować je od zaufanego dostawcy lub bezpośrednio od producenta. Należy również zwrócić uwagę na certyfikaty i dokumenty potwierdzające jakość i bezpieczeństwo produktu. Warto również skonsultować się z ekspertem przed zakupem paneli, aby upewnić się, że są one odpowiednie dla Twojego domu lub budynku.

Jak sprawdzić autentyczność paneli fotowoltaicznych?

Jednym z najlepszych i najszybszych sposobów sprawdzania autentyczności modułów jest sprawdzenie numerów seryjnych bezpośrednio na stronie producenta. Poniżej prezentujemy linki do sprawdzania oryginalności modułów.

Czysta energia dla Twojego domu i Twojej firmy

Mimo ryzyka związanego z fałszywymi modułami fotowoltaicznymi, warto pamiętać, że panele te są nadal jednym z najbardziej ekologicznych sposobów na wytwarzanie energii. Dlatego, jeśli zdecydujesz się na instalację paneli, upewnij się, że są one oryginalne i bezpieczne. W ten sposób będziesz mógł cieszyć się czystą energią dla swojego domu, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny.

Czy słyszałeś/aś o fałszywych panelach fotowoltaicznych? Podziel się swoją opinią w komentarzach i ostrzeż innych użytkowników przed oszustami!

sprawdź oryginalność modułów fotowoltaicznych

Astronergy
Longi
Ja Solar
Risen
Jinko
Phono Solar
Trina Solar
CanadianSolar

Zacznij pisać tutaj...

Dołącz do naszego newslettera już teraz

Zarejestruj się, aby otrzymywać wszystkie informacje o naszych nowościach i uzyskać ekskluzywne zakupy z wcześniejszym dostępem.

albo

obserwuj nas

Bądź pierwszą osobą, która dowie się o najświeższych wiadomościach, produktach i trendach.

Daniel Kowalczyk 26 czerwca 2023
Udostępnij ten artykuł
Znaczniki
Archiwizuj
Zaloguj się by zostawić komentarz